Neymar a marcat la revenirea pe teren

0
369

Superstarul lui PSG, Neymar, a marcat un gol la revenirea pe teren după 3 luni de la operaţia suferită la al cincilea metatarsian al piciorului drept. Atacantul a deschis scorul în amicalul Brazilia – Croaţia, încheiat cu 2-0 pentru sud-americani, scorul final fiind stabilit în prelungiri de vârful lui Liverpool, Firmino. Neymar a intrat pe teren la pauză şi a punctat în minutul 69,

Brazilia: Alisson – Danilo, Thiago Silva, Miranda (Marquinhos, 65), Marcelo (Filipe, 60) – Paulinho, Casemiro, Fernandinho (Neymar, 46) – William (Taison, 81), Gabriel Jesus (Firmino, 60), Coutinho (Fred, 81).
Croaţia: Subasic – Vrsaljko (Jedvaj, 87), Lovren, Corluka (Caleta-Car, 52), Vida – Badelj, Rakitic (Bradaric, 83) – Rebic (Pjaca, 64), Modric (Kovacic, 58), Perisic – Kramaric.

La Cupa Mondială, Brazilia va evolua în Grupa E, alături de Elveţia, Costa Rica şi Serbia. Reprezentativa Croaţiei face parte din grupa D, alături de Islanda, Argentina şi Nigeria.