CSM Bucureşti a învins ŢSKA Moscova, în Champions League

0
591

CSM Bucureşti a a câştigat meciul din prima manşă a sferturilor Champions League, pe teren propriu, cu ŢSKA Moscova, scor 32-27 (20-12). Returul va avea loc duminică, 11 aprilie, la Moscova. În optimi, echipa din Rusia a remontat tot o diferenţă de 5 goluri din tur, în faţa lui Krim Ljublijana.

Cristina Neagu a înscris 6 goluri şi a devenit  principala marcatoare a actualei ediţii de Champions League, cu 106 goluri, depăşind-o pe Ana Gros, de la Brest, care are 104 goluri. Lazovici 6 goluri, Cvijici şi Dembele 5 au fost alte marcatoare importante pentru CSM Bucureşti.

În celelalte partide din sferturi: Buducnost – Gyor, Brest – Metz şi Vipers – Rostov. Echipele calificate în semifinale vor disputa Final Four-ul competiţiei, la Budapesta.