Bayern Munchen cade pe 3 în Bundesliga

0
430

Golgheterii din Bundesliga, Luka Jovic şi Marco Reus, au punctat în derby-ul Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund, 1-1. Atacantul oaspeţilor a deschis scorul şi a ajuns la 13 reuşite în acest sezon. iar Jovic a restabilit egalitatea, rămânând liderul golgheterilor, cu 14 goluri.

Bayern Munchen a făcut încă un pas greșit, pierzând pe terenul lui Bayer Leverkusen, 1-3, după ce la pauză conducea cu 1-0, prin golul lui Goretzka (41). După pauză, Leverkusen a înscris prin Bailey (53) și Volland(63) şi Alario (89).

Bavarezii au pierdut locul secund – Borussia Monchengladbach i-a devansat la golaveraj, după 2-0 în deplasare cu Schalke 04, goluri Kramer și Neuhaus.

19:30 Schalke – Borussia Monchengladbach

Clasament: 1. Dortmund 49p, 2. Monchengladbach 42p, 3. Bayern 42p, 4. RB Leipzig 37p.