Copa Libertadores: Flamengo – out

0
514

Câştigătoarea ediţiei 2019 a Copei Libertadores, echipa braziliană Flamengo a părăsit competiţia, chiar pe Maracana, fiind eliminată de argentinienii de la Racing Club în urma loviturilor de departajare (1-1, 5-3 d.l.p). Partida tur se încheiase de asemenea la egalitate (1-1). Leonardo Sigali (min. 65) a deschis scorul pentru echipa oaspete, iar William Arav a adus egalarea în ultimile secunde (90+3). Flamengo a evoluat o jumătate de oră în inferioritate numerică după eliminarea lui Rodrigo Caio (min. 63). Într-o altă partidă Santos a cedat în faţa celor de la LDU Quito (0-1) după ce partida tur se încheiase tot cu victoria (2-1) jucătorilor din Ecuador. Unicul gol al partidei de azi-noapte a fost marcat de Matias Zuninho (min. 66). Arbitrul partidei a distribuit 3 cartonaşe roşii, 2 pentru jucătorii din Quito şi meciul s-a terminat cu o bătaie generală în repriza secundă care a durat… 67 de minute.