Conform reprezentanţilor IPJ Dolj, aseară, în jurul orei 23.15, o echipă de siguranţă publică din cadrul Secţiei 2 Poliţie Craiova, aflată în serviciul de patrulare pe bulevardul Nicolae Romanescu, din municipiu, l-a depistat pe Ovidiu R., de 20 de ani, din satul Tîmbureşti, comuna Rojişte, Dolj în timp ce conducea un autoturism, deşi se afla sub influenţa băuturilor alcoolice. Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, astfel că a rezultat valoarea de 0,50 mg/l alcool pur în aerul expirat. Poliţiştii l-au condus la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Craiova unde i-au fost recoltate probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei, în cauză fiind întocmit dosar de cercetare penală în conformitate cu prevederile legale.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord