România – Zimbru Chişinău 1-0, în Antalya

0
315

Vătăjelu a fost titular, Mateiu a intrat la pauză, iar Ivan nu a jucat, din cauza unei uşoare accidentări, în partida amicală pe care selecţionata divizionară a câştigat-o cu 1-0 în Antalya contra echipei moldovene Zimbru Chişinău. Unicul gol a fost înscris de Hora în primul minut de joc. Alibec a ratat un penalty în minutul 80.

Echipa folosită de Anghel Iordănescu: Silviu Lung Jr. – Benzar, Găman (Hodorogea 33), Săpunaru, Vătăjelu(Filip 46) – Ropotan, Nedelcearu (Mateiu 46) – Rotariu, Răduţ, Fl. Tănase (Enache 64) – Hora (Alibec 64).

Ultima partidă-test pe care o va susţine România în acest stagiu de pregătire se va disputa sâmbătă, 6 februarie, în compania bulgarilor de la FC Beroe Stara Zagora. Meciul se va disputa cu începere de la ora 17.