U Cluj bate FCSB, Dică e pe făraş

0
329

Universitatea Cluj, următoarea adversară a Universităţii Craiova, a reuşit să câştige meciul cu FCSB, din etapa a 16-a a Superligii, scor 2-1, după ce în tur fusese remiză. Senegalezul Mamadou Thiam a impresionat, nu numai pentru că a deschis scorul, formaţia ardeleană având ocazii de a câştiga la scor. Ioan Filip a făcut 2-0, iar gazdele au rămas în 10, după ce Romario Pires a fost eliminat în minutul 57, fiind suspendat pentru meciul de la Craiova, programat sâmbătă, de la ora 21. Cordea a stabilit scorul final, în minutul 87. FCSB este pe locul 7, cu 20 de puncte, iar Universitatea Cluj e pe locul 11, cu 17 puncte. Fostul secund al lui Rădoi, Nicolae Dică, este ca şi demis de la FCSB, în timp ce “Geană” Neagoe confirmă ca antrenor şi la U Cluj, un adversar dificil pentru Ştiinţa, în meciul din week-end.

Într-un alt meci de luni, Hermannstadt a câştigat în deplasare cu Mioveni, scor 2-0, goluri: D. Paraschiv şi I. Stoica. Hermannstadt este pe locul 5 în clasament, cu 26 puncte, Mioveni rămâne pe ultimul loc, cu 8 puncte.