Dennis Man, gol în victoria Parmei contra lui Milan

0
31

Nou-promovata în Serie A, AC Parma, a produs surpriza etapei a doua şi a învins pe teren propriu, scor 2-1, pe AC Milan, iar primul gol al gazdelor a fost înscris de Dennis Man dintr-o acţiune declanşată de Mihăilă. Oaspeţii au egalat în minutul 66, prin Pulisic, dar gazdele au marcat golul victoriei în minutul 77, prin Cancellieri. Dennis Man şi Valentin Mihăilă au fost titulari, Mihăilă fiind înlocuit în minutul 70, iar Man în minutul 75. Man are deja 2 goluri în acest sezon, iar Parma are patru puncte în clasament după două etape.

Într-un alt meci din etapa a doua, Udinese a învins pe Lazio Roma cu 2-1, goluri: Lorenzo Lucca (min. 5) şi Florian Thauvin (min. 49), respectiv de Isaksen, în minutul 90+5.

Campioana Inter Milano a dispus de Lecce cu 2-0, goluri: Darmian (5), Hakan Calhanoglu (60 – penalty). Într-un alt meci, Monza – Genoa 0-1, gol Pinamonti (45+7).

Azi vor avea loc partidele: Fiorentina – Venezia, Torino – Atalanta, Napoli – Bologna, AS Roma – Empoli, iar luni se joacă: Cagliari – Como şi Verona – Juventus.