![](https://cvlpress.ro/wp-content/uploads/2023/08/intervenţii-isu-azi-280x210.jpg)
Astăzi, în jurul orei 14:00, Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă “Oltenia” al judeţului Dolj a intervenit, cu două autospeciale de lucru cu apă şi spumă, o autospecială de lucru la înălţime şi un echipaj SMURD, pentru localizarea şi lichidarea unui incendiu izbucnit într-un apartament situat la etajul 4 din municipiul Craiova, bdul “Dacia”. “La sosirea forţelor la locul evenimentului incendiul se manifesta la uşa apartamentului, s-au autoevacuat 15 persoane din scara blocului, iar echipajele de pompieri au evacuat o persoană. Nu au fost semnalate victime. Bărbatul evacuat de pompieri a suferit un atac de panică, a fost evaluat de paramedici şi a refuzat transportul la o unitate medicală. Incendiul a fost lichidat”, a precizat
Tania Vîlceanu , purtător de cuvânt al ISU Dolj.