414

După ce Cristiano Ronaldo a fost diagnosticat cu Covid-19, prestaţia formaţiei torineze în jocurile disputate de până acum se află într-o vizibilă scădere de formă, rezultatele de până acum sub aripa lui Andrea Pirlo nefiind cele cu care erau obişnuiţi fanii echipei din Torino.

Perioda de indisponibilitate a starului portughez urmează sa se prelungească cu mai mult de o saptămână după ce al doilea test Covid-19 a ieşit pozitiv.

Juventus egal in faţa celor de la Hellas Verona

În meciul de duminică seara formaţia pregatită de fostul mijlocaş al celor de la Juventus, AC Milan, Inter Milan si Brescia a primit vizita celor de la Hellas Verona unde scorul final trebuia sa fie de partea celor de la Juventus însă după 60 de minute de joc oaspeţii au deschis scorul prin Andrea Favilli iar dupa 17 de minute de joc formaţia gazdă a revenit la egalitate prin golul marcat de Dejan Kulusevski, tabela de marcaj de pe Allianz Stadium a rămas intactă până la sfârşitul partidei scorul final al meciului fiind 1-1.