Real Madrid, învinsă de Espanyol

0
388

Real Madrid a pierdut meciul din prologul etapei a 26-a din Primera Division, 1-0 în deplasare cu Espanyol Barcelona. Gazdele au înscris prin Gerard Moreno, în minutul 90+3, atacantul căruia i se anulase pe nedrept un gol, în prima parte. Campioana nu l-a avut în teren pe Cristiano Ronaldo, în timp ce Benzema a intrat în minutul 70. Primul 11 al oaspeţilor a fost: Navas – Achraf, Varane, Ramos, Nacho – Kovacic, Llorente – Isco, Lucas, Bale – Asensio, pe parcurs intrând Benzema, Mayoral şi Dani Ceballos.

Real Madrid câştigase precedentele 11 meciuri directe cu Espanyol, echipă care se impune după 10 ani împotriva formaţiei din capitală. Echipa lui Zidane îşi întrerupe astfel seria de 6 victorii consecutive, iar sâmbătă joacă acasă cu Getafe.

Atletico Madrid joacă miercuri cu Leganes, iar Barcelona joacă joi, la Las Palmas.

Clasament: 1. Barcelona 65p, 2. Atletico 58p, 3. Real 51p, 4. Valencia 49p.