CSM Bucureşti a pierdut la Gyor

0
315

CSM Bucureşti, echipa de handbal care înghite milioane de euro anual din bugetul Primăriei Bucureştiului, a pierdut meciul disputat în deplasare, în Liga Campionilor, cu Gyor, scor 28-24. Deţinătoarea trofeului, pregătită de selecţionerul României, Martin Ambros, nu le-a avut în teren pe cele mai bune jucătoare, Nora Mork şi Eduarda Amorim, dar s-a impus fără probleme. Jocul fără portar al lui Helle Thomsen, antrenoarea CSM-ului, a fost falimentar pe defensivă, echipa încasând 3 goluri într-un minut şi 20 de secunde, în prima repriză.

Cu două etape rămase din grupă, clasamentul se prezintă astfel:

1. Gyor 12p, 2. CSM Bucureşti 11p, 3. Rostov 11p, 4. Nykoping 5p, 5. Ljubljana 5p, 6. Midtylland 5p.

CSM Bucureşti mai joacă acasă cu Midtylland şi în deplasare cu Rostov, acela urmând să fie meciul decisiv pentru accederea în Final Four.