Conform reprezentanţilor IPJ Dolj, ieri, 28.02.2017, prin extinderea cercetările efectuate în mai multe cauze privind furturi din locuinţe comise în ultimele două luni, în comuna Pleniţa, poliţiştii Secţiei 7 Poliţie Rurală Pleniţa au condus pentru audieri la sediul subunităţii, în cursul zilei de ieri, doi bărbaţi din localitate. În sarcina celor doi suspecţi, Ștefan C., de 41 de ani şi Ion J., de 47 de ani, au fost reţinute săvârşirea a patru fapte de furt calificat, comise în Pleniţa, în perioada 15.01-15.02.2017, bunurile sustrase depăşind 5.000 lei. În cauză s-a dispus continuarea urmăririi penale faţă de suspecţi sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de furt calificat, iar în baza probatoriul administrat s-a dispus reţinerea pe bază de ordonanţă pentru 24 ore şi introducerea în arestul Inspectoratului a lui Ștefan C.. Acesta urmează ca astăzi, 01.03.2017, să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Băileşti cu propunere de punere în mişcare a acţiunii penale şi arestare preventivă.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord