![DCF 1.0](https://www.cvlpress.ro/wp-content/uploads/2016/05/catuse-1-220x165.jpg)
Ieri, 19 mai a.c., poliţişti din cadrul Poliţiei Oraş Bechet, au organizat şi executat o acţiune pe linia depistării pesoanelor urmărite în temeiul legii, astfel că, în oraşul Bechet, a fost depistat şi prins B.DANIEL, 23 de ani, din localitate. Pe numele acestuia magistraţii Judecătoriei Craiova au emis un mandat de executare a pedepsei închisorii, acesta fiind condamnat la o pedeapsă privativă de libertate de 2 ani şi 8 luni pentru comiterea mai multor infracţiuni de furt. B.DANIEL a fost introdus în Penitenciarul de Maximă Siguranţă din municipiul Craiova, au precizat reprezentanţii IPJ Dolj.