Conform reprezentanţilor IPJ Dolj, luni, 30.10.2017, poliţişti din cadrul Posturilor de Poliţie Greceşti şi Cernăteşti, aflaţi în executarea atribuţiilor de serviciu, i-au depistat pe Victor R., de 62 de ani şi Dumitru R., de 60 de ani, ambii din comuna Greceşti, Dolj care au tăiat 30 arbori, esenţă ulm şi salcâm, din pădurea proprietate personală, fără a deţine autorizaţie de exploatare. Materialul lemnos a fost transportat la Primăria Greceşti în vederea continuării cercetărilor. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii de tăiere ilegală de material lemnos.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord