![](https://cvlpress.ro/wp-content/uploads/2020/08/politia-amenda-280x140.jpg)
Astfel, în urma acivităţilor desfăşurate, ieri, poliştii Secţiei 2 Poliţie Craiova au constatat că trei persoane , care figurează în carantină, conform listelor DSP, nu au respectat această măsură, nefiind găsite la locaţia declarată. Persoanele în cauză au fost sancţionate contravenţional conform Legii 55/2020 cu amendă în valoare de 1.000 de lei fiecare. În aceeaşi zi, poliţişti din cadrul Secției 6 Poliție Craiova au depistat o altă persoană carantinată la domiciliu, care nu respectă această măsură, fiind aftfel aplicată o sancţiune contravenţională conform Legii 55/2020 cu amendă în valoare de 1.000 de lei.