![](https://cvlpress.ro/wp-content/uploads/2022/03/276309806_390822726376877_4871798005954810320_n-280x202.jpg)
Consiliul Județean Dolj a fost premiat pentru bunele practici în implementarea proiectului de digitalizare a serviciilor oferite cetățenilor. Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a inclus instituția noastră pe lista celor 12 instituții publice care au primit recunoaștere oficială pentru modul în care au implementat proiecte în domeniul managementului calității. Același premiu a fost oferit și echipei CJ Dolj, pentru implicare și profesionalism.
“Consiliul Județean Dolj a fost premiat pentru bunele practici în implementarea proiectului de digitalizare a serviciilor oferite cetățenilor. Obiectivul general al proiectului a fost reprezentat de simplificarea procedurilor administrației locale și reducerea birocrației pentru cetățeni”, a precizat Cosmin Vasile, președintele Consiliului Județean Dolj.