![](https://cvlpress.ro/wp-content/uploads/2021/11/covid-19-5073811_1920-280x187.jpg)
În acest moment, avem un număr total de 455 copii infectați cu COVID – 19 în județul Dolj. Dintre aceştia, 13 sunt internați, unul, din judeţul Mehedinţi, fiind în secția ATI, în stare medie. Situatia cazurilor pozitive COVID-19 , în unităţile de învăţământ din Dolj, în perioada 21-24.01.2022: elevi – 194; cadre didactice – 41; cadre nedidactice – 5. Focare la: Şcoala Gimnazială “Terraveda” si la Colegiul Naţional “Carol I”.