![](https://cvlpress.ro/wp-content/uploads/2022/03/pagina-unu-8-280x148.jpg)
Elevii vladimirești pasionați de geografie s-au remarcat și anul acesta, efortul și dedicarea lor fiind încununate cu succes la nivel județean. În cadrul Olimpiadei naționale de geografie, etapa județeană, elev fruntaș Geanina-Valentina Răscol, de la clasa a X-a E, și elevul fruntaș Constantin-Emanuel Drăghici, de la clasa a X-a B, au obținut , iar elevul fruntaș Cristian-Ștefan Pîrvu, clasa a X-a E, și elevul fruntaș Ionuţ-Denis Dinucu, clasa a X-a C, au obținut . Elevii au fost îndrumați de profesor Otilia Grigorie.
Felicitări pentru acest succes înscris în palmaresul vostru! Vă dorim ca aceste distincții să vă dea și mai mult curaj pentru a vă înălța cât mai sus pe treptele devenirii voastre!