Barcelona are 6 din 6 în La Liga, dar l-a pierdut şi pe Ter Stegen

0
82

FC Barcelona a ajuns la 6 victorii în tot atâtea etape din La Liga, după ce a surclasat, în deplasare, cu 5-1, pe Villarreal, goluri: Lewandowski ’20, ’35, Torre ’58 şi Raphinha ’75, ’83, respectiv Perez, în minutul 38. Lewandowski a ratat un penalti în minutul 67. Din păcate pentru Hansi Flick, l-a pierdut pentru o perioadă destul de lungă pe compatriotul său, portarul Andre Ter Stegen, care s-a accidentat la genunchi atunci când a încercat să prindă o minge înaltă. El a fost înlocuit de Iñaki Peña. Pe lista accidentaţilor la Barcelona mai sunt: Araujo, Christensen, Bernal, Gavi, De Jong, Fermin Lopez şi Dani Olmo.

Alte rezultate din etapa a 6-a din La Liga: Getafe – Leganes 1-1 Au marcat: Mayoral ’83 (penalti) / Saenz ‘76, Athletic Bilbao – Celta Vigo 3-1 Au marcat: Guruzeta ‘4, ’39, Djalo ’80 / Iago Aspas ’25 (penalti), Rayo Vallecano – Atletico Madrid  1-1 Au marcat: Palazon 35 / Gallacher 49.