Premier League: Liverpool păstrează ritmul

0
180

Fără Mohamed Salah, Alexander Arnold, Robertson, Endo, Szoboszlai, Tsimikas, accidentaţi sau convocaţi la reprezentativele naţionale, Liverpool a câştigat (4-0) partida cu Bournemouth, pe terenul acesteia „Vitaly Stadium” (11.228 spectatori) după o primă repriză fără ritm, dar şi fără mari ocazii. După pauză oamenii lui Jurgen Klopp au făcut legea în teren şi au marcat prin Darwin Nunez (min. 49, 90+3) şi Diogo Jota (min. 70, 79). Jurgen Klopp a trimis în teren ca titulari doi jucători de 20 de ani (Conor Bradley şi Harvey Elliot), şi pe parcursul partidei alţi doi tineri Bobby Clark (18 ani) fiul lui Lee Clark, care a trecut pe la Newcastle şi Fulham şi Owen Beck (18 ani) nepotul lui Ian Rush, golgeterul clubului din toate timpurile cu 360 de goluri. Într-o altă partidă disputată ieri Sheffield a remizat cu Wes Ham 2-2.