Remiză albă cu speranţe

0
304

Tot joi, în acceaşi fază a competiţiei, CFR Cluj a reuşit doar un rezultat de egalitate, 0-0 pe teren propriu, cu sârbii de la Jagodina, locul trei în trecuta ediţie de campionat, după granzii Partizan şi Steaua Roşie.

Prima parte a jocului a fost dominată, în mare parte, de formaţia lui Miriuţă, dar Florin Costea (24) şi Negruţ (27) n-au prins cadrul porţii.

Repriza secundă a debutat cu o ocazie uriaşă a lui Ogbu (foto), care a reluat pe lângă cu o lovitură de cap. În minutul 56 a venit şi prima şi singura ocazie a lui Jagodina, însă Jakimovski a şutat în Susici, căzut la pământ.

Acelaşi Ogbu a trimis din întoarcere o minge periculoasă la jumătatea reprizei a doua, iar un minut mai tîrziu a apărut la finalizare tot Ogbu, însă fără nici o modificare pe tabela de marcaj.

CFR Cluj: Felgueiras – Susici, Larie, Rada, Lopes (Păun 88) – Muniru, Monroy – Deac, Negruţ (Christian 75), F. Costea (Jakolis 58) – Ogbu. Antrenor: Vasile Miriuţă.
Jagodina: Djuricici – Milinkovici, Simac, Mihajlovici (Gasici 54), Filipovici – Mitosevici – Arsenijevici, Cvetkovici, Durici (Martinovici 77), Jakimovski (Lepovici 84) – Susnjar. Antrenor: Mladen Dodici.