România U21, victorie in extremis cu Finlanda

0
305

Naţionala României U21 a învins, la Sibiu, cu 1-0, selecţionata similară a Finlandei, în preliminariile Campionatului European din 2025, printr-un gol marcat la ultima fază a meciului, în minutul 90+8, de stoperul Matei Ilie, jucătorul lui CFR Cluj. Jucătorul Universităţii Craiova, Ştefan Baiaram, a fost titular, a avut o ocazie în prima repriză, fiind înlocuit în minutul 54.

Selecţionerul Daniel Pancu a folosit formula: Sava – Pantea, Ignat, M. Ilie, Amzăr – Corbu,  Vulturar, Grameni (Burnete, 86)- Baiaram (Mazilu, 54), L. Munteanu, Oct. Popescu (R. Ilie, 73).România U21 are 6 puncte după 3 meciuri şi este pe locul 3 în clasamentul Grupei E, la un punct în spatele Elveției și la 3 distanță de Albania, care are un joc în plus.