Handbalistele Craiovei au remizat în ultimul meci de acasă al sezonului

0
226

Handbalistele de la SCM Universitatea Craiova au terminat sezonul în nota în care acesta s-a desfăşurat, respectiv cu mari oscilaţii şi cu un rezultat final decent. Condusă cu 17-10 la pauză de Minaur Baia Mare, formaţia din Bănie a revenit în repriza secundă şi a terminat la egalitate, scor 24-24, deşi a avut chiar ocazia de a câştiga partida. Echipa de handbal a Craiovei are 35 de puncte şi va termina sezonul pe locul 6, indiferent de rezultatul partidei din ultima etapă, din deplasare, contra campioanei Ligii Florilor, CSM Bucureşti.

Au jucat pentru SCMU Craiova: De Paula (9 intervenţii), Curmenţ (5 intervenţii), Risovic – Krpez Slezak 6 goluri, Milosavljevic 6, Cace 4, Mugosa 4, Milic 2, Bojcic 2, Tudorică, Vâlcan, Zamfir.