Potrivit IPJ Dolj, marţi, între orele 07.00 – 10.00 şi 15.00 – 18.00, efectivele Serviciului Rutier Dolj – B.D.N.E., împreună cu agenţi rutieri din cadrul Biroului Rutier Craiova şi ai formaţiunilor rutiere au acţionat pe drumurile din judeţ, pentru prevenirea accidentelor rutiere generate de depăşirile neregulamentare. În cadrul activităţilor, au fost aplicate în total peste 122 de sancţiuni contravenţionale, din totalul acestora în 22 de cazuri fiind aplicate sancţiuni pentru depăşire neregulamentară. Valoarea totală a sancţiunilor aplicate depăşeşte suma de 38 000 lei. De asemenea, au fost reţinute 24 de permise de conducere, şi a fost retras un certificat de înmatriculare.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord