![](https://cvlpress.ro/wp-content/uploads/2022/11/WhatsApp-Image-2022-11-14-at-15.38.35-280x205.jpeg)
Polițiști ai Secției nr.12 Poliție Rurală Daneți au fost sesizați, ieri, de o femeie din comuna Daneți, cu privire la faptul că soțul ei s-a spânzurat, într-o anexă gospodărească. Agent șef adjunct Cătălin Taraban și agent principal Gabriel Butoi, ajunși rapid la fața locului, l-au găsit pe bărbatul de 48 de ani spânzurat cu o funie de o grindă de lemn, în stare de inconștiență. Au tăiat funia și au început imediat manevrele de resuscitare. După aproximativ două minute, bărbatul a prezentat puls și reușea să respire singur. Un echipaj SAJ Dolj l-a transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.