La Liga: Atletico pierde la San Sebastian!

0
358

Chiar dacă au deschis scorul în minutul 10 prin croatul Mandzukic, care a ajuns la al 5-lea gol în La Liga, Atletico Madrid s-a văzut învinsă la San Sebastian (1-2), campioana en-titre pierzând astfel teren în faţa lui Real Madrid şi FC Barcelona. Gazdele s-au impus prin golurile lui Vela (min. 15) şi I Agirretxe (min. 82). Bascii au obţinut astfel cea de-a doua victorie în actualul sezon, ocupă locul 15 în clasament şi urmează să-l aibă ca antrenor pe scoţianul David Moyes, 51 de ani, dat afară de la Manchester United spre finalul sezonului trecut, pentru a-i succede lui Jagoba Arrasate, acesta la rândul lui demis la 2 noiembrie. Partida a fost tensionată din cale afară (noupă cartonaşe galbene şi unul roşu), Atletico rămânând în 10 oameni după pauză, când Siquiera a primit două avertismente în două minute (min. 50). Alte rezultate:

Cordoba- Deportivo La Coruna0-0
Almeria-Barcelona 1-2
Getafe-Elche 0-0
Real Madrid-Rayo Vallecano 5-1
Celta Vigo-Granada 0-0
Malaga-Eibar 2-1
FC Sevillia-Levante 1-1
Espanyol-Villarreal 1-1