În cursul zilei de luni, Marian Tufiş (34 de ani), din comuna Brădeşti, a fost introdus în arestul IPJ Dolj. Judecătoria Filiaşi a emis mandat de arestare preventivă pe numele său pentru 20 de zile sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de lovire, ameninţare, ultraj contra bunelor moravuri şi distrugere.
![judecatoria filiasi](https://www.cvlpress.ro/wp-content/uploads/2011/07/judecatoria-filiasi-300x200.jpg)
În seara zilei de duminică, în jurul orei 22.00, lucrătorii Postului de Poliţie Brădeşti au fost sesizaţi cu privire la faptul că la un local de alimentaţie publică din localitate a avut loc un conflict spontan între Ion Cioroianu (22 de ani) şi Marian Tufiş. Mai exact, acesta din urmă, aflat sub influenţa băuturilor alcoolice, l-a înjurat şi ameninţat cu un cuţit pe Ion Cioroianu, creând o stare de temere în rândul persoanelor aflate în locaţia respectivă. De asemenea, acesta fiind în apropierea lui Ion Cioroianu l-a ameninţat şi l-a tăiat în zona antebraţului stâng.
Pe numele scandalagiului poliţiştii au întocmit dosar penal, cercetările fiind continuate pentru stabilirea întregii activităţi infracţionale.