Potrivit IPJ Dolj, ieri dimineaţă, în jurul orei 06.45, poliţişti din cadrul Secţiei 15 Poliţie Rurală Filiaşi, împreună cu lucrători din cadrul Serviciului Arme, Exploziv, Substanţe Periculoase şi reprezentanţi ai AVPS „Pelendava” l-au prins în flagrant pe F.DANIEL, 41 de ani, din comuna Braloştiţa, Dolj care amplasase 16 laţuri confecţionate pentru prinderea vânatului. Prin această metodă persoana în cauză a reuşit prinderea unui căprior, cadavrul fiind preluat de către specialiştii D.S.V.S.A. Dolj pentru efectuarea unei constatări medico-veterinare. Poliţiştii au întocmit pe numele lui F.DANIEL dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de braconaj cinegetic.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord